تاریخ ارسال : شنبه 24 اسفند 1398 / 11:39|کد خبر : 2526

خبر » شهدای کردستان، شهیدانی از جنس رشادتهای خاموش

شهدای کردستان، شهیدانی از جنس رشادتهای خاموش

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید زنده است و در محضر خداوند رزق و روزی دارد. تعمق در عبارت زنده بودن و رزق داشتن شهید، ذهن انسان را به عرصه‌های معرفتی خاصی سوق می‌دهد که در نهایت امر عظمت شهدا و حقارت بنده سراپا تقصیر را به منصه ظهور و حضور می رساند.

 

آری شهدا زنده‌اند چون قافله‌ای را به دنبال خود می‌کشند که از حضرت آدم ابوالبشر بوده‌اند و تا فرجِ حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ادامه خواهد داشت.

 

حیات شهدا بعد دیگری نیز دارد که به جوشش خونشان بر می‌گردد. خون شهید هر لحظه دارای آثار و عواقبی است که با ظلم و ستم در می‌افتد و بر عکس انسانهایی که به مرگ طبیعی می‌میرند، هیچ گاه به فراموشی سپرده نخواهند شد.

 

چه زیبا بزرگانی هم چون رهبرمعظم انقلاب که این استان را به سرزمین مجاهدت‌های خاموش لقب داده‌اند و از مردمان غیور این منطقه به‌عنوان مردمان بافرهنگ یادکرده‌اند سرزمینی که وجب‌به‌وجب آن به خون شهیدان انصار و مهاجرین معطر است، آنانی که دست در دست هم درد مقابل آبادی استکبار صف‌کشیده‌اند و هستی خویش را برای پایدار بودن امنیت این استان در طبق اخلاص نهاده‌اند.

 

شهید بزرگوار آوینی در سخنانی گهربار گفته اند؛ ما تصور می‌کنیم شهدا رفته‌اند و ما مانده‌ایم در حالی که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده‌اند. در مراسم تشییع شهید بزرگوار؛ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شاهد چنین رزق و روزی الهی و جوشش خون شهید بودیم. ریشه و تاریخچه چنین جوششی به خون حضرت سیدالشهدا بر می‌گردد.

 

شهیدان کردستان، شهدایی شاخص و دارای مظلومیت مضاعفند. شهدایی که اساسا یا مهاجر بودند یا از اهالی بومی استان. مظلومانی که در خفقان و تبلیغات گروههای جدایی طلب، جوانمردانه و با شهامت جنگیدند که کشورشان به دست دژخیمان نیوفتد. ضد انقلاب بعد از شهادت آن بزرگواران هم به اذیت و آزار خانواده و منسوبین آنها می‌پرداختند. شهدای کردستان در شرایطی به کمک انقلاب و وطن اسلامی شتافتند که انقلاب اسلامی اولین روزهای آغاز خود را پشت سر می‌گذاشت و نیاز مبرمی به کمک و تعاون آن بزرگواران داشت. شهدای مهاجر که از سایر مناطق به کمک انقلاب در کردستان آمده بودند کلا افراد شاخصی چون شهید بروجردی (مسیح کردستان)، شهید احمد متوسلیان و شهید چمران بودند. در واقع کردستان جایی برای محک زدن و مشخص شدن عیار مردان خدا بود چه بومی و چه غیر بومی.

 

آری به کردستان با وضو باید وارد شد چون هر جا که پا بگذاری مشهد و محل عروج کبوتر خونین بالی است که در این سرزمین پر کشیده‌اند و در آسمان‌ها به پرواز درآمده‌اند آنانی که مظلومانه‌تر و غریبانه‌تر به دیدار حق شتافتند. تقدیم بیش از  ۵۴۰۰شهید همواره سند افتخاری بر برگ زرین است که بر تاریخ تاریک کردستان می‌درخشد.

 

شهادت هزار پیش‌مرگ مسلمان کرد که در سخت‌ترین شرایط از این مرزوبوم دفاع کردند و رادمردانی که در لباس مقدس سربازی در جبهه‌های حق علیه باطل و در مقابل گلوله‌های دشمن بعثی سینه سپر کردند و عزت و سربلندی را برای میهن اسلامی به ارمغان آورده‌اند ،مرزبانانی که بمباران و توپ باران‌های دشمن نتوانست از پادرشان بیاورد.

 

سردارانی که در این سرزمین پرورش‌یافته‌اند و در دفاع میهن اسلامی خوش درخشیدند که کوه‌های سر به فلک کشیده‌ی کردستان برای همیشه به رشادت و شجاعت آنان گواهی می‌دهند، سبزپوشانی هم چون بروجردی‌ها، وزوایی ها، همت‌ها، متوسلیان ما و بسیاری دیگر که خلعت زیبای پاسداری بر تن کرده‌اند و خونین بال به عهد و پیمان خویش وفا نمودند، دلاور مردانی که از ارتش و نیروی انتظامی که در دامان پاک مادران کردستانی پرورش پیدا کردند و با مرگ سرخ عزت و ابروی کردستان شدند.

 

دریادلان بسیجی که از صنوف مختلف در وادی ایثار و فداکاری کم نیستند که در این خطه در دفاع انقلاب اسلام و انقلاب گوی سابقت از می‌ربودند، پنجاه‌ویک روحانی مبارز از خطه‌ی کردستان که در روزهای سخت در مقابل ضدانقلاب ایستادند و با افشاگری توطئه های های ضدانقلاب را نقش بر آب کردند و درراه مبارزه با نثار جان علم و عمل را در هم آمیختند و شهادت بیش از پانصد سی‌ویک شیر زن کردستانی گواهی بر مظلومیت شهدای این کردستان است.

 

شهدا به اهداف خود رسیدند و امروز ماییم که باید آن اهداف را ادامه دهیم. پیروی از ولایت امر و امامت امت عزمی راسخ می طلبد که جز با گسترش فرهنگ شهادت و ایثار میسر نمی گردد.

 

باید مواظب باشیم که شهدا به الگویی دست نیافتنی تبدیل نشوند. باید مواظب باشیم که یاد و خاطره شهدا از جلسات مهم تصمیم گیری ما فراموش نشوند. آزادگی از اسارت نفس و ظالمین جهان جز با توجه به شهید و شهادت محقق نمی‌گردد. جوانان انقلابی و سابقون فرهنگ شهادت و ایثار امروز منظومه‌ای به نام بیانیه گام دوم را جلوی روی خود دارند که این سند می‌تواند به جامعه ایران در شکل دهی تمدن اسلامی کمکی شایان نماید.

 

 

انتهای پیام/