تاریخ ارسال : دوشنبه 26 اسفند 1398 / 08:15|کد خبر : 2532

خبر » افتتاح 3 کارگاه تولید ماسک توسط سپاه در سنندج

افتتاح 3 کارگاه تولید ماسک توسط سپاه در سنندج

به گزارش پیشمرگ روح الله،  3 کارگاه تولید ماسک توسط سپاه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، با حضور سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی, مدیرکل صدا و سیمای استان و جمعی از خبرنگاران رسانه های جمعی  با ظرفیت 7 هزار قطعه در سنندج افتتاح شدند.

 

بسیجیان خواهر و برادر استان در این کارگاه‌ها روزانه 7 هزار عدد ماسک مورد نیاز کادر درمانی را تهیه و به صورت رایگان به مراکز بیمارستانی کردستان ارسال می‌کنند.

 

 

سردار سید صادق حسینی در مراسم افتتاح این کارگاه ها اظهار کرد: سپاه از همان روزهای نخست ورود کرونا در کشور در کنار سایر نهادهای متولی امر وارد عمل شده است و با بسیج امکانات و نیروها مشغول به خدمت رسانی است.

 


وی افزود: هم اکنون به صورت منظم هر شب گروه های جهادی مشغول به ضدعفونی معابر در شهرها و نقاط پرتردد استان هستند.

 


سردار حسینی خاطر نشان کرد: علاوه بر مشارکت در مبحث آموزشی و اطلاع رسانی در بحث تامین نیازمندی های عمومی نیز وارد عمل شده ایم که این کارگاه های تولید ماسک در همین راستا می باشد.

 


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: ماسک های تولیدی این کارگاه زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تولید و در اختیار داروخانه ها و مراکز عرضه اقلام بهداشتی خواهد شد.

 


سردار حسینی تاکید کرد: نکته مهم این است که مردم خودشان همکاری کنند چرا که نابودی این بیماری اراده عمومی می خواهد.

 


وی افزود: باید خودقرنطینگی و خودکنترلی داشته باشیم و از خانه بیرون نیاییم.

 


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: سامانه سلامت از دیگر مواردی است که انتظار داریم مردم بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنند و در راستای این غربالگری عمومی مشارکت گسترده داشته باشند.

 


سردار حسینی افزود: در مبحث سامانه سلامت و اطلاع رسانی عمومی در کنار صدا و سیما و علوم پزشکی هستیم.

 


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان همچنین خاطرنشان کرد: در این ایام گروه های جهادی نیز اقلام خوراکی و بهداشتی را در اختیار اقشار کم درآمد قرار می دهند و به یاری خانواده های آسیب پذیر معیشتی آمده اند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/