تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 اسفند 1398 / 22:49|کد خبر : 2537

خبر » فرمانده مرزبانی استان با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان

فرمانده مرزبانی استان با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان

به گزارش پیشمرگ روح الله،  فرمانده مرزبانی استان امشب با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

سردار علیرضا مرزبانی، فرمانده مرزبانی استان کردستان در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، به جانفشانی و فداکاری رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی اشاره کرد و اظهار داشت: اقتدار کنونی جمهورس اسلامی نتیجه ایثارگری و شهادت‌طلبی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

 

وی افزود: باید همه مسئولان و مردم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان کردستان تلاش کنیم.

 

فرمانده مرزبانی استان کردستان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس مردم به فرمان امام(ره) حرکت و از اسلام و جمهوری اسلامی دفاع کردند، تصریح کرد: حماسه بی‌بدیل هشت سال دفاع مقدس، افتخار و عزتی ابدی برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورد. باید با تمام وجود نسبت به حفظ ارزش‌های هشت سال جنگ تحمیلی اهتمام داشته باشیم.

 

سردار ذبیح‌الله مالکی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از عملکرد مرزبانی در برقراری امنیت پایدار در نوار مرزی کردستان اظهار داشت: رزمندگان سرافراز ایران اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی برجسته‌ترین جلوه‌های ایثار و شهادت را به نمایش گذاشتند.

 

وی گفت: آرمان‌های شهدا بایستی برای جوانان این مرز و بوم بازگو شود و مردم بیشتر با شخصیت‌های بزرگ شهیدان آشنا شوند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان تصریح کرد: بی‌شک نیروهای مرزبانی نخستین حافظان کشورمان در مقابله با تجاوز بیگانگان به کشورمان بوده و هستند، بنابراین باید نقش رزمندگان، شهدا، جانبازان و ایثارگران به نحو احسن برای نسل جوان امروزی بازگو شد.

 

این مسئول با اشاره به آمادگی کامل مرزبانان استان در برقراری امنیت در مرزها خاطرنشان کرد: تعامل سازنده مرزبانی و سپاه می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ناامنی‌ها مثمرثمر باشد و می‌توان با تداوم این رویکرد، امنیت و آرامش که بزرگ‌ترین نعمت‌ الهی‌ است را برای مردم فراهم و ارتقاء داد.

 

فرمانده مرزبانی کردستان د ردیدار  با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان از مرکز فرهنگی و یادمان شهدای گمنام و مقاومت شهرستان سنندج بازدید کرد.