تاریخ ارسال : جمعه 1 فروردین 1399 / 19:45|کد خبر : 2542

خبر » توزیع رایگان مواد ضدعفونی توسط سپاه در مناطق محروم کردستان

توزیع رایگان مواد ضدعفونی توسط سپاه در مناطق محروم کردستان

 

به گزارش پیشمرگ روح الله،  کارگاه تولید مواد ضدعفونی کننده توسط دانشجویان بسیجی در دانشگاه کردستان راه‌اندازی و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان و جمعی دیگر از مسئولان استانی افتتاح شد.

 

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این مراسم با قدردانی از تلاش تمامی پزشکان، پرستاران، نیروهای بهداشت و درمان، جهادگران و دانشجویان اظهار داشت: باید همه با هم برای عبور از بحران کرونا در کشور، توصیه‌های پزشکی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات خودداری کنیم.

 

وی طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا را نمونه‌ای دیگر از همدلی و وحدت‌رویه بین مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی، جهادگران و دانشجویان دانست و افزود: با ورود نیروهای مسلح به حوزه مقابله با این بیماری، وضعیت بهبود یافته اما باید مردم نیز نکات بهداشتی را جدی گرفته و در این ایام در خانه بمانند.

 

سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های مدافعان سلامت اظهار داشت: تاکنون، 13 هزار بسیجی در قالب گروه‌های مختلف جهادی برای مقابله با ویروس کرونا پای کار آمده و به‌صورت شبانه‌روزی با ضدعفونی کردن و گندزایی معابر عمومی، خیابان‌ها، تولید ماسک و لباس ایزوله و غیره مشغول ارائه خدمت به هم‌استانی‌هایمان هستند.

 

وی از ایجاد هماهنگی با ستاد بحران و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از اشاعه ویروس کووید -19 در میان نیروهای فعال در پایگاه‌های عملیاتی و مقابله با شیوع این بیماری در 2 بخش درون سازمانی و برون سازمانی، اقدامات جامعی لحاظ شده است.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان از تولید 16 هزار لیتر «آب‌ ژاول» یا همان ماده ضدعفونی‌کننده توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی خبر داد و گفت: این خدمات در قالب 6 هزار بطری 2.7 لیتری، همراه با ماسک و مواد شوینده به‌صورت رایگان در مناطق محروم استان توزیع خواهد شد.

 

حسینی با بیان اینکه سپاه و بسیج با همه امکانات و منابع انسانی تا ریشه‌کنی کرونا در کنار مردم است، عنوان کرد: در روزهای آینده نیز کارگاه‌های تولیدی ماسک و لباس در سطح استان راه‌اندازی و به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

 

 

انتهای پیام/