تاریخ ارسال : پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 / 07:57|کد خبر : 379

خبر » تجلیل از خانواده معظم 59 شهید فرهنگی، شاخص ترین برنامه گرامیداشت هفته معلم خواهد بود

تجلیل از خانواده معظم 59 شهید فرهنگی، شاخص ترین برنامه گرامیداشت هفته معلم خواهد بود

 

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان: تجلیل از خانواده معظم 59 شهید فرهنگی استان، از جمله برنامه های شاخص گرامیداشت هفته معلم خواهد بود.


 

توحید رستمی مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کردستان در گفت و گو با خبرنگار پیشمرگ روح الله ضمن گرامیداشت هفته معلم و تبریک این ایام به فرهنگیان بسیجی گفت: سازمان بسیج فرهنگیان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، برنامه‌های هفته معلم و بسیج فرهنگیان را با شعار «شهید مطهری نماد اقدام و عمل» در سطح استان برگزار خواهد کرد.

 

مسئول بسیج فرهنگیان استان با اشاره به جایگاه رفیع شهدا گفت: تجلیل از خانواده معظم 59 شهید فرهنگی استان که با مشارکت سپاه بیت المقدس، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل آموزش و پرورش استان صورت خواهد گرفت، از جمله برنامه های شاخص گرامیداشت هفته معلم خواهد بود.

 

وی اظهار داشت: اولین روز از گرامیداشت هفته معلم یعنی روز یک شنبه (دوازدهم اردیبهشت ماه) با شعار معلم و اندیشه مطهر؛ با حضور مسئولین استانی در مدارس سطح شهرستان سنندج و تبریک این روز به معلمان بسیجی آغاز خواهد شد. هم چنین در این روز جلسات حلقه های صالحین  با بهره گیری از اندیشه های استاد شهید مرتضی مطهری در مدارس سطح استان برگزار می شود.

 

دو شنبه (سیزدهم اردیبهشت ماه) با شعار معلم و میثاق با ولایت؛ با انجام تست سلامت کارکنان آموزش و پورش ناحیه 1، 2 و اداره کل آموزش و پرورش توسط کادر پزشکی سازمان بسیج ادامه خواهد داشت. هم چنین در این روز تعدادی از فرهنگیان بسیجی استان طی ویژه برنامه ای با عنوان «دیدار یار» با مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی) دیدار خواهند کرد.

 

سه شنبه (چهاردهم اردیبهشت ماه) با شعار معلم، جامعه و فرهنگ تکریم؛ که به عنوان روز قشر بسیج فرهنگیان نیز شناخته می شود، با تجلیل از فرهنگیان نمونه بسیجی، تجلیل از مقاله نویسان برتر و هم چنین تجلیل از مدیران کانون های نمونه همراه خواهد بود. هم چنین در این روز مسئولین استانی با حضور در منزل چند تن از شهدای فرهنگی با خانواده این عزیزان دیدار خواهند کرد.

 

چهار شنبه ( پانزدهم اردیبهشت ماه) با شعار معلم و پیشکسوتان تعلیم و تربیت؛ یادواره شهدای فرهنگی در سالن امام خمینی(ره) اداره کل آموزش و پرورش برگزار می شود.

 

پنج شنبه ( شانزدهم اردیبهشت ماه) با شعار معلم و جلوه های ایثار؛ با حضور فرهنگیان بسیجی در مراسم گلباران و عطر افشانی قبور شهدای فرهنگی و تجدید بیعت با شهدا و امام راحل(ره) ادامه خواهد داشت.

 

جمعه (هفدهم اردیبهشت ماه) با شعار معلم زمینه ساز وحدت ملی؛ با حضور فرهنگیان بسیجی در نماز جمعه همراه خواهد بود.

 

شنبه ( هجدهم اردیبهشت ماه) با شعار معلم فرهنگ ساز اقتصاد مقاومتی؛ با برپایی جلسات شورای اندیشه و هم فکری فرهنگیان با موضوع اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، پایان بخش برنامه های هفته معلم و بسیج فرهنگیان می باشد.