تاریخ ارسال : دوشنبه 7 دی 1394 / 13:27|کد خبر : 39

خبر » "گلزخم گلوله ها" سروده های شاعر نکته سنج کردستانی

"گلزخم گلوله ها" سروده های شاعر نکته سنج کردستانی

 


به گزارش پیشمرگ روح الله، در اردیبهشت ماه سال 1388، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی) با نام بردن از ادبا و فرزانگان کرد، این استان را استان «هنر و فرهنگ» و هم چنین استان فرهنگی نام نهادند. با بررسی روند تاریخی و جهت گیری شاعران کرد در می یابیم که ادبای کرد با شناخت درست نسبت به نیازمندیهای جامعه، چهار چوب اشعار خود را بر پایه اصیل و درست اسلامی بنا نهاده اند.

 

اما در این میان شعر مقاومت و پایداری در میان شاعران ایران زمین از جایگاه رفیعی برخوردار است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فضای ظهور و بروز این سنخ از اشعار در میان شاعران مسلمان ایران بیشتر نمایان شد و کردستان به عنوان سرزمین مجاهدت های خاموش که مأمن و مشهد هزاران جوان و نوجوان، زن و مرد و کودک و خردسال بی گناهی است که برای دفاع از اسلام عزیز، به صف مجاهدان و شهدای اسلام پیوستند و این گنج عظیم می تواند سال های سال خمیر مایه سروده های مقاومت و پایداری را فراهم نماید.

 

کتاب گلزخم گلوله ها، سروده های شاعر نکته سنج و خوش قریحه استان کردستان، منصور دولتی می باشد. ایشان داشته های خود را در دوران جنگ تحمیلی در قالب شعر و در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، رزمندگان و پیشمرگان مسلمان کرد و هم چنین انتقال فرهنگ غنی دفاع مقدس به نسل های آینده به منصه ظهور رسانده است.

 

کتاب "گلزخم گلوله ها" در 72صفحه و توسط انتشارات فاتحان و به همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس و در 1.000 نسخه به چاپ رسیده است.

 

این اثر ماندگار با قیمت 3.500 تومان و در شهرستان سنندج، خیابان جام جم، جنب صدا و سیمای مرکز کردستان، مجتمع شهدای بسیج، مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس با تخفیف 30/. به فروش می رسد.

 

گلزخم گلوله ها، سروده، شاعر نکته سنج کردستانی، منصور دولتی