تاریخ ارسال : چهارشنبه 16 دی 1394 / 11:52|کد خبر : 56

خبر » همایش تجلیل از خادمین شهدا و راهیان نور استان کردستان برگزار شد

همایش تجلیل از خادمین شهدا و راهیان نور استان کردستان برگزار شد

 

همایش تجلیل از خادمین شهدا و راهیان نور استان کردستان با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس، مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر مسئولان استانی برگزار شد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، همایش تجلیل از خادمین شهدا و راهیان نور استان کردستان با هدف تجلیل از فعالیت ها و اقدامات خادمین اردوهای راهیان نور در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور  برگزار شد.

 

سرهنگ پاسدار ابراهیم حسینی مسئول ستاد راهیان نور استان، در این همایش به تشریح اقدامات و فعالیت های خادمین الشهدا پرداخت و از کار ارزشمند این عزیزان تقدیر کرد.

 

مسئول ستاد راهیان نور استان با اشاره به اینکه طاح و مدیر برنامه اردوهای راهیان نور، شهدا هستند گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی)، مسئولان باید «خاطره شهدا را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه دارند». و امروز با توجه به جنایات تکفیری ها در منطقه، ما می توانیم با تکیه بر یاد و نام شهدا، از این آزمون بزرگ سربلند بیرون بیاییم.

 

وی با بیان اینکه چند سال پیش ظرفیت اسکان کاروان های ارودهای راهیان نور 300 الی 400 نفر بود گفت: امروز با کمک همه مسئولین و بخصوص فرمانده محترم سپاه بیت المقدس ظرفیت اسکان مسافر در استان کردستان به 3.000 نفر رسیده است. به عنوان نمونه در شهرستان بانه و هم چنین دزلی مریوان، مکان هایی جهت اسکان مسافران اردوهای راهیان نور در حال ساخت است که بالغ بر 1.000 نفر ظرفیت دارند و ما امیدواریم که ظرف سال آینده این ظرفیت را به 4.000 نفر برسانیم.

 

حسینی تربیت و آموزش راویان راهیان نور را یکی دیگر از برنامه های ستاد راهیان نور استان عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته، حدود 480 نفر راوی که اکثراً از بازماندگان و یادگاران سازمان پیشمرگان مسلمان کرد هستند امروز توانایی روایتگری در یادمان های سطح استان را دارند.

 

مسئول ستاد راهیان نور استان با اشاره به بحث تغذیه مناسب و ارزان و هم چنین حمل و نقل کاروان های اردوهای راهیان نور گفت: کل تغذیه کاروان های اردوهای راهیان نور از داخل استان تهیه می شود. در حوزه حمل و نقل نیز باید گفت: در سال های قبل 5 دستگاه اتوبوس وظیفه این نقل و انتقالات را بر عهده داشتند، ولی امروز این ظرفیت به 12 دستگاه اتوبوس ارتقا پیدا کرده است.

 

وی تربیت مدیران کاروان های اردوهای راهیان نور را یکی از برنامه های مناسب ستاد عنوان کرد و خاطر نشان کرد: بالغ بر 200 مدیر کاروان کاردان و لایق در این چند سال گذشته در استان تربیت شده اند و آمادگی کامل دارند که به این اردوها اعزام شوند.

 

حسینی با اشاره به موفقیت استان در حوزه اجرایی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی نیز گفت: استان کردستان هر ساله شاهد پیشرفت در زمینه اردوهای راهیان نور در کل کشور بوده است و این موفقیت ها مرهون تلاش و زحمات مسئولین سپاه و آموزش و پرورش می باشد. استان کردستان امروز رتبه دوم در زمینه اردوهای راهیان نور در کل کشور را به خود اختصاص داده است.

 

مسئول ستاد راهیان نور استان، کل عملیات اردوهای راهیان نور در استان کردستان در سال 83 را 50.000 نفر عنوان کرد ابراز داشت: با توجه به همت و تلاش همه مسئولین در بحث اردوهای راهیان نور در سال 1393 این آمار به 300.000 نفر افزایش یافته است و این نشانه همت، تلاش و همدلی مسئولین استانی می باشد.

 

وی در پایان با اشاره به افق پیشرو استان کردستان در بحث اردوهای راهیان نور گفت: با توجه به ظرفیت استان در هشت سال دفاع مقدس و هم چنین چندین سال مجاهدت خاموش پیشمرگان مسلمان کرد، افق بلندی پیشروی استان در این مبحث قرار دارد.