تاریخ ارسال : شنبه 19 دی 1394 / 08:01|کد خبر : 62

خبر » جولان گروهک های ضد انقلاب در کردستان، دلیلی برای حضور در سازمان پیشمرگان مسلمان کرد

جولان گروهک های ضد انقلاب در کردستان، دلیلی برای حضور در سازمان پیشمرگان مسلمان کرد

 

شهید مسعود رمضانزاده شاهد جولان گروهک های ضد انقلاب در کردستان بود، به همین علت وارد سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شد، تا بدین‌ وسیله به مبارزه علیه گروه‌ک های ضدانقلاب بپردازد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، پیشمرگ مسلمان کرد شهید مسعود رمضانزاده در روز نوزدهم آبان ماه سال 1342 در یک خانواده‌ی مستضعف در شهرستان بیجار دیده به جهان گشود. پدرش حاجیعلی و مادرش کبری نام داشت.

 

مسعود با رسیدن به سن هفت سالگی پای در مهد علم و دانش نهاد و تا پایان دوره راهنمایی به تحصیلش ادامه داد. با تمام عشق و علاقه ای که به درس و مدرسه داشت، به علت وضعیت نامناسب اقتصادی خانواده ترک تحصیل کرد و به کار مشغول شد، تا باری از روی دوش خانواده اش برداشت باشد.

 

با اوج‌گیری و شدت یافتن تظاهرات مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی بر علیه رژیم منحوس پهلوی، شهید رمضانزاده به همراه دوستانش به این موج خروشان پیوست تا سهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشد.

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مسعود شاهد جولان گروهک های ضد انقلاب در کردستان بود.  شهید رمضانزاده به علت عشق و علاقه‌ ای که به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشت، وارد سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شد، تا بدین‌ وسیله به مبارزه علیه گروه‌ک های ضدانقلاب بپردازد.

 

شهید مسعود رمضانزاده پس از ماه ها تلاش، فداکاری و مجاهدت بی‌امان، سرانجام در روز بیست و پنجم آبان ماه سال 1359 در حین درگیری با ضدانقلابیون در یکی از روستاهای دیواندره و در سن 17 سالگی به فیض عظمای شهادت نایل آمد و پیکر پاک و مطهرش در زادگاهش به خاک سپرده شد.