تاریخ ارسال : یکشنبه 20 دی 1394 / 09:21|کد خبر : 65

خبر » زنان روستای دولاب؛ سربازان گمنامی که در پرده گمنامی باقی ماندند

زنان روستای دولاب؛ سربازان گمنامی که در پرده گمنامی باقی ماندند

 

شیر زنان روستای دولاب همگام و همراه با مردان و فرزندان خود، با تمام توان گرمی بخش حماسه دولاب بودند؛ شیر زنانی که سربازان گمنامی که در پرده گمنامی باقی ماندند.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، مردان و زنان روستای دولاب، به پیروی از قرآن کریم ـ که مؤمنان را برادر می خواند ـ در برابر دشمن، با صلابت و پایداری ایستادند و با یکدیگر در کمال صفا و صمیمیت، مهربانی و همدلی رفتار کردند.

 

برخورد متواضعانه و برادرانه مردم دولاب با یکدیگر، عشق و محبت فراوانی را بینشان به وجود آورد. رفتار صادقانه و همراه با محبت پیشمرگان مسلمان کرد با یکدیگر حماسه دولاب را به کانون بزرگ محبت، صفا و برادری بدل کرد که گرمی آن روز به روز اعضای جدید را به خود جلب می کرد و سختی های جنگ نابرابر را به مهر، محبت و آسودگی بدل می ساخت. این برادری ـ که از زیباترین صحنه های حماسی دولاب بود ـ روح تعاون و همکاری را در مردان و زنان روستا می دمید و آنان را به برداشتن باری از دوش جنگ و گامی به سوی پیروزی وا می داشت.

 

اما در این میان نقش زنان روستای دولاب در این حماسه ستودنی است؛ زنانی که در برابر گروهک کومله، با پشتیبانی از شیر مردانشان، صحنه های عشق و دلدادگی آفریدند. شیرزنانی که در حماسه دولاب و یا در هنگام هجوم گروهک کومله به روستا، قهرمانانه ایستادند و در کنار مردان روستا با نیروهای ضد انقلاب جنگیدند و تن به ذلت ندادند.

 

مادران روستای دولاب در دامان خود شیر مردانی از جنس ابراهیم، احمد، جعفر، حسن، عارف، عبدالکریم، فتح الله، محمد، محمود، یوسف و جمال و حبیب الله را پرورش دادند و به میدان نبرد فرستادند. زنانی که در اوج حماسه روستای دولاب و در مقابل شهادت همسران، برادران و فرزندانشان صبور و مقاوم بودند و هم چون زینب کبری(س) با صبر و مقاومت ستودنی اشان، دشمن را زانو در آوردند.

 

شیر زنان روستای دولاب همگام و همراه با مردان و فرزندان خود، با تمام توان گرمی بخش حماسه دولاب بودند. شیر زنانی که به پخت نان و مهیا کردن غذای گرم برای مردان اکتفا نکردند و سلاح به کف گرفتند و بر دشمن تاختند. سربازان گمنامی که در پرده گمنامی باقی ماندند.

 

روستای دولاب منطقه ای است مابین بین سنندج و کامیاران با کوه های مرتفع و بلند و هم چنین با دره ها و شیاره های عمیق و گردنه های فراوان. وجود این ویژگی ها در روستای دولاب، بهترین موقعیت را برای جنگ های نامنظم در این روستا به وجود آوره است، به همین دلیل ضد انقلاب از بدو شروع غائله تا زمان پاکسازی نهایی با ایجاد مقرهای پدافندی آن را در اشغال خود داشت.