تاریخ ارسال : یکشنبه 20 دی 1394 / 11:16|کد خبر : 66

خبر » کومله: جسد ناصر را با 50 نفر هم معاوضه نمی کنیم

کومله: جسد ناصر را با 50 نفر هم معاوضه نمی کنیم

 

گروهک های ضد انقلاب  به حدی از ناصر وحشت داشتند که حتی حاضر نشدند جسد او را تحویل بدهند. آن ها می گفتند:  اگر در مقابل جسد ناصر 50 نفر را هم به ما بدهید این کار را نخواهیم کرد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، زمانی که گروهک های مسلح، کردستان را میدان تاخت و تاز خود کردند و عرصه را بر مردم مؤمن کردستان تنگ نمودند، کسانی هم چون شهید ناصر رنج آوری پا به عرصه مبارزه نهادند و مردانه به مقابله با آن پرداختند.

 

آقای علاءالدین رنج آوری برادر شهید ناصر رنج آوری در بیان خاطره ای از برادر شهیدش می گوید: خوب به یاد دارم برادرم همان سال دیپلم گرفته بود و در کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) مشغول خدمت بود. برادرم در جهت تنویر افکار مردم و تشریح ظلم و ستم های گروهک های ملحد در مسجد جامع حضور می یافت و به روشنگری می پراخت و با عناصر مزدور کومله بحث می کرد.

 

برادر شهیدم در یکی از جلسات بحث و مجادله به آن ها گفته بود: «شما اهل منطق نیستید. من مسلمانم و با تمام توان از عقایدم دفاع می کنم. اگر شما هم برای دفاع از عقیده و مرامتان استدلال و منطق دارید با هم گفت و گو می کنیم. اگر من را قانع کردید و دیدم حق با شماست، خون من حلالتان باد».

 

گروهک کومله که وجود ناصر را بر نمی تافت، ایشان را دستگیر و در روستای گیلانه از توابع شهرستان سنندج زندانی کرد. با این که تحت شدیدترین شکنجه ها بود، اما مرتب صدای تلاوت قرآنش به گوش می رسید. کسانی که این صحنه را دیده بودند می گفتند: با هر ضربه کابلی که به ناصر می زدند به جای آه و ناله کردن، فریاد الله اکبر پر طنین می شد.

 

مدتی در زندان بود تا این که ایشان را به شهادت رساندند. گروهک ها به حدی از ناصر وحشت داشتند که حتی حاضر نشدند جسد او را تحویل بدهند. بارها برای تحویل گرفتن جسد رفتیم اما آن ها می گفتند: « اگر در مقابل جسد ناصر 50 نفر را هم به ما بدهید این کار را نخواهیم کرد».

 

شهید ناصر رنج آوری در دومین روز از شهریور ماه سال 1336، در روستای صلوات آباد از توابع شهرستان سنندج دیده به جهان گشود. پدرش احمد و مادرش خاتون نام داشت.

 

شهید رنج آوری تا پایان دوره متوسطه در رشته علوم انسانی به تحصیل ادامه داد و موفق به اخذ دیپلم شد و در کمیته امداد امام خمینی (ره) مشغول به خدمت شد.

 

شهید ناصر رنج آوری در سال 1359 به اسارت گروهک ضد انقلاب کومله در آمد و به زندان منتقل شد و پس از تحمل شکنجه های فراوان به شهادت رسید. گروهک کومله هیچ گاه از محل دفن شهید ناصر رنج آوری پرده برنداشت.

کتاب: اوج مضلومیت