تاریخ ارسال : یکشنبه 27 دی 1394 / 12:05|کد خبر : 87

خبر » مرور حماسه ای که آغازگرش نادر بود

مرور حماسه ای که آغازگرش نادر بود

 

آمریکایی ها باید بدانند بعد از تیرماه سال 1366 که نفتکش کویتی بریجتون با وجود اسکورت در بین یک ستون نظامی، در فاصله ۱۳ مایلی غرب جزیره فارسی، بر اثر برخورد با مین های کار گذاشته شده توسّط سردار شهید نادر مهدوی و یارانش، منفجر شد، خلیج فارس دریگر محل امنی برای آن ها نیست.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، در نخستین دقایق بامداد روز چهارشنبه هفته قبل انتشار یک خبر، جهان را در بهت و حیرت فرود برد. سر تیتر خبر این بود: "سپاه پاسداران ١٠ نظامی آمریکایی را در خلیج فارس بازداشت کرد".

 

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: در ساعت 16:30 روز سه‌شنبه مورخ 94/10/22 دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل ده تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.

 

در حالیکه باراک اوباما در سخنرانی سالیانه خود در کنگره می گفت: آمریکا قویترین کشور جهان است، ما برای ارتشمان بیش از هر کشور دیگری هزینه می‌کنیم و نیروهای ما بهترین جنگجویان در تاریخ هستند؛ تصاویر ۱۰ تفنگدار نیروی دریایی آمریکا که مقابل نظامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران  زانو زده بودند، منتشر شد.

 

انتشار این خبر ما را به یاد حماسه خلیج فارس در آخرین سال های جنگ تحمیلی انداخت؛ در سال های پایانی جنگ، خلیج فارس برای ایران بسیار ناامن شده بود؛ عراق خیلی راحت کشتی ها و سکوهای نفتی ایران را مورد هدف قرار می داد. کویت بخشی از سرزمین و عربستان آسمانش را در اختیار صدّام قرار داده بود. فرماندهان عالی رتبه سپاه، جریان عبور آزاد و متکبّرانه ناوهای جنگی آمریکا و نیز سایر کشتی ها و شناورهای تحت حمایت این کشور را به عرض امام (ره) رسانده بودند. حضرت امام(ره) فرموده بود: «اگر من بودم، می زدم.» همین حرف امام، برای سردار شهید نادر مهدوی و جانشینش سردار شهید بیژن گرد و نیز همرزمان آنها کافی بود تا خود را برای انجام یک عملیات مقابله به مثل و اثبات این موضوع که با همّت و رشادت دلیرمردان ایران اسلامی، خلیج فارس، چندان هم برای آمریکایی ها و نوکرانشان امن نیست، آماده سازند.

 

اولین کاروان از نفتکش های کویتی آن هم با پرچم آمریکا و اسکورت کامل نظامی توسّط ناوگان جنگی آمریکا در تیرماه سال ۱۳۶۶ به راه افتاد. در این بین دولت آمریکا عملیات سنگینی را در ابعاد روانی، تبلیغی، سیاسی، نظامی و اطّلاعاتی جهت انجام موفّقیت آمیز این اقدام انجام داده بود. در این کاروان، نفتکش کویتی «اَلرَّخاء» با نام مبدّل «بریجتون» حضور داشت که در بین یک ستون نظامی، به طور کامل، اسکورت می شد. این نفتکش، در فاصله ۱۳ مایلی غرب جزیره فارسی، در اثر برخورد با مین های کار گذاشته شده توسّط سردار شهید نادر مهدوی و یارانش، منفجر شد به طوریکه حفره ای به بزرگی ۴۳ متر مربّع در بدنه آن ایجاد شد. در پی این حماسه مرحوم حاج سید احمد خمینی به شهید مهدوی می گوید که دل امام را شاد کردید.

 

در ایام جنگ تحمیلی، نیروهای سپاه پاسداران با قایق های ماهیگیری در مقابل ناوهای فوق مدرن آمریکایی سینه سپر می کردند، اما امروز توان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بکارگیری سامانه های موشکی ساحل به دریای صاعقه (کرم ابریشم)، نور، قادر، نصر، ظفر، سامانه‌های راکت‌اندازهای فجر3 و فجر5، موشک زیرآبی حوت، سکوهای پرتاب موشک خاتم 5 (چند منظوره) و قارعه، انواع اژدرها، پهپادهای صادق، سایه2، کاوش، ابابیل و صاعقه، سامانه‌ راداری 2031 و رصد دیده بان، تجهیزات رصد آنلاین خلیج فارس و شناورهای موشک انداز ذوالفقار، سراج، عاشورا و ... لرزه بر اندام دشمنان انداخته است.

 

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این اقدام انقلابی خود، نشان داد که در دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی با هیچ قدرتی تعارف ندارد و اگر احدی مرزهای ایران اسلامی را به هر بهانه ای مورد تعدی قرار دهد، به سختی جریمه خواهد شد.

 

آمریکایی ها که یک بار هزینه رویارویی با نیروی دریایی سپاه پاسداران را در طول هشت سال دفاع مقدس پرداخته بودند، این بار خیلی سریع عذرخواهی کردند و توانستند از رأفت اسلامی نیروهای سپاه اسلام که شامل حالشان شده بود بهره ببرند و از این مهلکه جان سلام به در ببرند.

 

فرازهایی از وصیت نامه شهید نادر مهدوی:

 

«برادرجان موقعی که خبر مرگ من را شنیدی خدا را به یاد آور و با دو دست خود مرا دفن کن. مبادا لباس سپاه را از تنم دربیاورید مرا همانطوری که هستم دفن نمایید خون های روی بدنم را هم پاک نکنید تا با بدن خونین خدای خود را ملاقات کنم».