تاریخ ارسال : دوشنبه 28 دی 1394 / 12:14|کد خبر : 90

خبر » یادواره شهدای 28 دیماه در سنندج برگزار شد/ نماینده ولی فقیه در استان: توکل مردم ایران به خداوند، تحریم ها را بی اثر کرد

یادواره شهدای 28 دیماه در سنندج برگزار شد/ نماینده ولی فقیه در استان: توکل مردم ایران به خداوند، تحریم ها را بی اثر کرد

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: دشمنان انقلاب اسلامی، تحریم ها را خرد کننده و نابود کننده می دانستند، ولی ملت مقاوم ایران با توکل به قدرت خداوند، در برابر این دشمنان ایستاد و دولت های غربی خود برای مذاکرات پیش قدم شدند.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، یادواره شهدای بمباران 28 دیماه سال 1365 شهرستان سنندج در سالن شهدای گمنام ناحیه مقاومت سپاه سنندج و با حضور نماینده ولی فقیه در کُردستان، فرمانده سپاه بیت المقدس کُردستان، استاندار کُردستان، فرماندار سنندج و همچنین مردم شهیدپرور سنندج برگزار شد.

 

سرهنگ رحیم زاده جانشین فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و خانواده معظم شهدا که در این مراسم معنوی گرد هم جمع شده بودند گفت: در ابتدای سخنانم از توقیف دو فروند شناور رزمی آمریکایی توسط دریادلان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیر و تشکر می کنم.

 

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 1.500 شهید شهرستان سنندج و بالاخص 220 شهید و 123 جانباز فاجعه بمباران 28 دیماه سال 1365 گفت: با برگزاری یادواره شهدا می توانیم به زوایای پنهان جنایات رژیم بعث عراق در حق ایران اسلامی پی ببریم و مانع از فراموش شدن این جنایات شویم.

 

وی با اشاره به کارنامه درخشان استان کردستان در طول هشت سال دفاع مقدس ابراز داشت: دشمنان انقلاب با توجه به شرایط استان کردستان به این استان خیلی امید داشتند، ولی زمانی که با ایستادگی و مقاومت مردم مسلمان کردستان مواجه شدند، ناچار دست به جنایت زدند و در نهایت در روز بیست وهشتم دیماه سال 1365 ظرف 5 الی 6 دقیقه 18 نقطه شهرستان را به کمک بمب های اهدایی دولت های مستکبر غربی به خاک و خون کشیدند.

 

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از بانیان این مراسم معنوی گفت: خداوند در آیه 12 سوره ابراهیم فرموده است: « وَ ما لَنا أَلاَّ نَتَوَکَّلَ عَلَي اللَّهِ وَ قَدْ هَدانا سُبُلَنا وَ لَنَصْبِرَنَّ عَلي‏ ما آذَيْتُمُونا وَ عَلَي اللَّهِ فَلْيَتَوَکَّلِ الْمُتَوَکِّلُونَ»، «و چرا بر خدا توکّل نکنیم ، با اینکه ما را به راه های ( سعادت ) رهبری کرده است؟! و ما بطور مسلّم در برابر آزارهای شما صبر خواهیم کرد ( و دست از رسالت خویش بر نمی داریم ) ! و توکّل کنندگان، باید فقط بر خدا توکّل کنند».

 

نماینده ولی فقیه در استان افزود: همانگونه خداوند متعال همواره ما را در مقابل دشمنان انقلاب یاری می کند، ما نیز باید همواره به خداوند توکل کنیم و کارهای خودمان را به خداوند متعال واگذار نماییم.

 

آیت حسینی شاهرودی با اشاره به فرجام رسیدن برجام گفت: دولت های غربی که یک روز از تحریم ایران استقبال می کردند، امروز با برداشته شدن تحریم ها به سمت ایران آمده اند و دست دوستی به سمت ایران دراز کرده اند. ما باید در این مرحله مراقب نیرنگ دشمنان انقلاب باشیم تا دشمنان نتواند از تعهداتی که در رابطه با برجام دارد شانه خالی نماید.

 

وی با اشاره به ایستادگی مردم مسلمان ایران در برابر تحریم های دشمن گفت: دشمنان انقلاب این تحریم ها را خرد کننده و نابود کننده می دانستند، ولی ملت مقاوم ایران با توکل به قدرت خداوند، در برابر این تحریم ها ایستاد و این خود غربی ها بودند که برای مذاکرات پیش قدم شدند و امروز برای برقراری رابطه با ایران در حال مسابقه دادن با هم هستند که عقب نمانند.