تاریخ ارسال : دوشنبه 28 دی 1394 / 13:03|کد خبر : 92

خبر » پیروزی ایران در مذاکرات هسته‎ای مرهون خون شهدا و درایت رهبری است

پیروزی ایران در مذاکرات هسته‎ای مرهون خون شهدا و درایت رهبری است

 

استاندار کُردستان گفت: امروز اگر ایران اسلامی در دنیا عزتمند و سربلند است و در مذاکرات هسته‎ای به پیروزی رسیده، مدیون خون شهدا و فداکاری‎های آنان و درایت رهبر فرزانه انقلاب است.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، عبدالمحمد زاهدی استاندار کُردستان در مراسم مراسم یادواره شهدای 28 دیماه سال 65 سنندج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 220 شهید بمباران سال 65 سنندج، گفت: حضور در مراسم و محافل شهیدان، برای تمامی مسئولین و مردم افتخار بزرگی است.

 

وی اظهار کرد: صدام بعثی که در روزهای اول جنگ خیال تصرف تهران و ساقط کردن نظام اسلامی را داشت، هیچگاه فکر نمیکرد که با مقاومت جانانه مردم ایران مواجه شود.

 

استاندار کُردستان افزود: رژیم بعثی که مقاومت مردمی را نفوذ ناپذیر دیده بود، در اقدامی شنیع و وحشیانه جنگ شهرها را به راه انداخت و مردمان، کودکان و زنان و سالخوردگان بیدفاع و مساجد، مدارس و بیمارستانهای شهرهای کشور و کُردستان را بمباران کرد جمعی از آنان را به شهادت زرساند.

 

زاهدی ادامه داد: دشمن فکر کرده بود که میتواند با بمباران شهرها میتواند پشتوانه رزمندگان در شهرها را تضعیف کند، اما مردم نه تنها با این قضیه تضعیف نشدند بلکه شور و شوق دوچندانی برای حضور در جبهههای جنگ ثبت نام میکردند.

 

وی تاکید کرد: امروز اگر ایران اسلامی در دنیا عزتمند و سربلند است و در مذاکرات هستهای به پیروزی رسیده، مدیون خون شهدا و فداکاریهای آنان و درایت رهبر فرزانه انقلاب است.

 

استاندار کُردستان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک به همه مردم استان مبنی بر پیروزی هستهای ملت ایران و اجرای برجام، تصریح کرد: غربیها قبل از اجرای برجام درصدد کارشکنیهای بسیاری بودند که با هوشیاری و درایت رهبری و همدلی و همزبانی دولت و ولت خنثی و برجام به فرجام رسید.

 

در ابتدای این مراسم نیز آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کُردستان در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم 28 دی ماه سنندج، گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در جامعه وظیفهای همگانی است.

 

همچنین "محمد سلیمانی" رییس بنیاد شهید و امر ایثارگران کُردستان نیز پیام "محمدعلی شهیدی" رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور را قرائت کرد.