تاریخ ارسال : دوشنبه 28 دی 1394 / 13:46|کد خبر : 93

خبر » حماسه مردم کردستان در دفاع از آرمان های انقلاب سینه به سینه به نسل های آینده منتقل خواهد شد

حماسه مردم کردستان در دفاع از آرمان های انقلاب سینه به سینه به نسل های آینده منتقل خواهد شد

 

به یقین سرزمین کردستان سرزمین انسان های ایثار گر و مقاومی است که آزمون های سختی را با سرافرازی، رشادت و هوشیاری پشت سر گذاشته و حماسه های مردم این دیار در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان به مانند حدیث گرانمایه و مشعل هدایت کننده سینه به سینه به نسل های آینده منتقل خواهد شد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، پیام سید محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و ریس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به یادواره شهدای 28 دیماه سال 65 سنندج.

 

متن این پیام توسط محمد سلیمانی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در این مراسم قرائت شد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم .

 

سلام و درود بر ارواح پر فتوح شهدا و ساحت ایمان و صلابت ایثارگران.

 

آرمان ایثار و شهادت مبین اوج ایمان، عبودیت و نماد کامل تحقق والاترین ارزشهای معنوی و الهی در وجود انسان است. شهادت کامل ترین درجه تعالی و رشد اعتقادی و ایمانی و جلوه گر قداست و شهامت انسان به عنوان اشرف مخلوقات الهی است و همین آرمان انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زد، تا جهان را به راه واقعی رهایی و رستگاری رهنمون باشد. و شهدا و ایثار گران به عنوان نمادی از این آرمان و عقیده جریان مستمر و زاینده ی  حقیقت را پدید آوردند و به یقین تاریخ پرشکوه کشورمان از اعجاز اراده های ایمانی چنین اسوه های تابناک است؛ چرا که جانفشانی و دلاوری شهدا و ایثارگران والا مقام ضامن بقا، حافظ عزت و آزادگی ملت غیور ایران اسلامی است و مانند مشعلی هدایت کننده، راهنمای درستی و راستی در مسیر روشن حق و حقیقت خواهد بود و مردم قدر شناس و مسلمان ایران اسلامی خاطره از خودگذشتگی این عزیزان را  همواره در ذهن خود زنده و جاری نگاه خواهند داشت.

 

در دوران دفاع مقدس رژیم بعث عراق هرگاه در مقابل حملات رزمندگان اسلام ناتوان می شد، با اهدافی همچون در هم شکستن انسجام و یک پارچگی مردم متدین و معتقد، کم رنگ نمودن حمایت مردم از نظام، دولت و رزمندگان اسلام و از بین بردن روحیه استقامت و پایداری آنان، دست به بمباران مناطق مسکونی می زد و البته نه تنها نتوانست با این اقدام شرمگین به اهداف شوم خود جامه عمل بپوشاند بلکه باعث شد ملت شریف ایران استوارتر از گذشته و با ایمانی راسخ تر جهت رسیدن به اهداف نظام گام بردارند.

 

در این راستا می توان به حملات رژیم بعث در بمباران مناطقی از کردستان اشاره کرد که آسیب هایی را به این منطقه وارد نمود و باعث گردید انسان های مظلوم و بی گناهی از این دیار، طی اقدامات ددمنشانه به صورت ناجوانمردانه مورد حمله قرار گرفته و به خاک و خون کشیده شوند و موجب به شهادت رسیدن و یا مجروح شدن تعدادی از هموطنانمان در این منطقه شود.

 

به یقین سرزمین کردستان سرزمین انسان های ایثار گر و مقاومی است که آزمون های سختی را با سرافرازی، رشادت و هوشیاری پشت سر گذاشته و حماسه های مردم این دیار در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان به مانند حدیث گرانمایه و مشعل هدایت کننده سینه به سینه به نسل های آینده منتقل خواهد شد.

 

با ادای احترام به تمامی شهدا و ایثارگران معزز از جمله شهدای معظم استان کردستان یادواره 220 شهید بمباران 28 دی ماه سال 1365 شهر سنندج را گرامی می دارم. یادواره شهدایی است که تا همیشه عطر وجودشان در ایران اسلامی پابرجا خواهد بود. باشد که از این محفل و یادمان معنوی راه پر صلابت فردای ایران اسلامی را در امتداد قدم های راسخ شهدا بپوییم و همچنین این فرصت را ارزشمند شمرده و به ساحت و سخای خانواده هایی که عزیزتر از جان خود را در راه دین و احیای ارزش های الهی تقدیم نمودند و صبورانه به بهشت بدرقه اشان کردند ادای احترام می کنم.

 

عزتشان مستدام؛ انشاءالله.

 

سید محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون ریس جمهور و ریس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور