تاریخ ارسال : یکشنبه 19 دی 1395 / 16:48|کد خبر : 956

خبر » دعوت استاندار از صندوق ذخیره شاهد برای سرمایه گذاری در کردستان

دعوت استاندار از صندوق ذخیره شاهد برای سرمایه گذاری در کردستان

 

استاندار کردستان در جلسه شورای مشورتی ایثارگران، از صندوق ذخیره شاهد دعوت کرد تا در کردستان سرمایه گذاری کنند.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، در این جلسه که با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مشاور امور ایثارگران استاندار و جمعی از نمایندگان جامعه ایثارگری استان برگزار شد، عبدالمحمد زاهدی از صندوق ذخیره شاهد دعوت کرد تا به منظور رفع مشکل بیکاری در جامعه ایثارگری و فرزندان آنان در کردستان سرمایه گذاری کند.

 

وی در این خصوص افزود: صنایع پایین دستی پتروشیمی صنعتی بدون ریسک و پرسود است که زمینه سرمایه گذاری آن در کردستان فراهم است و صندوق می تواند در این عرصه وارد شود.

 

وی همچنین معادن سنگ کردستان را نعمتی بزرگ دانست و اظهار داشت: سنگ ماده ایست که هیچ دورریزی ندارد و با سرمایه گذاری در صنعت سنگ می توان اشتغال ایجاد کرد.

 

زاهدی گردشگری را از دیگر فرصت های سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در کردستان عنوان و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بنیاد شهید امکانات خوبی برای سرمایه گذاری دارد که میتواند با استفاده از این امکانات در کردستان، با اولویت جذب جامعه ایثارگری استان ایجاد اشتغال نماید.

 

وی در پایان با اذعان به جدی بودن مشکل بیکاری در کشور، یادآور شد: دولت سالانه ۷۰۰ هزار شغل ایجاد می کند اما با توجه به ورود سالانه بیش از یک میلیون نفر جویای کار به جامعه، این میزان اشتغالزایی کفایت نمی کند.

 

شایان ذکر است در این جلسه موارد متعددی از جمله عدم محاسبه سنوات خدمتی فرزندان شهدا،  عدم برقراری همطرازی فرزندان شاهد با جانبازان ۵۰٪، عدم پرداخت وام مسکن توسط بنیاد شهید استان، عدم رعایت واگذاری پست در ادارات به ایثارگران و مشکل در پرداخت بیمه تکمیلی به خانواده شهدا به عنوان مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر استان مطرح شد.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان