تاریخ ارسال : سه شنبه 29 دی 1394 / 11:06|کد خبر : 96

خبر » شهرستان سقز یک روز بعد از بمباران سنندج، توسط جنگنده های عراقی با خاک یکسان شد

شهرستان سقز یک روز بعد از بمباران سنندج، توسط جنگنده های عراقی با خاک یکسان شد

 

رژیم بعث عراق، یک روز بعد از جنایت در شهر سنندج، دست به جنایتی دیگری زد و شهرستان سقز را بمباران کرد.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، رژیم جنایتکار حزب بعث عراق، یک روز بعد از جنایت در شهر سنندج و قتل عام 220 تن از مردم مؤمن و مسلمان این شهر، دست به جنایتی دیگر زد و شهرستان سقز را بمباران کرد.

 

در روزی که مردم مسلمان کردستان هنوز از شُک حمله جنگنده های عراقی به شهر سنندج و به خاک و خون کشیده شدن مردم مظلوم این شهر خارج نشده بودند، شاهد به شهادت رسیدن 22 تن از مردم بومی شهرستان سقز در بمباران هوایی این شهر توسط جنگنده های عراقی بودند.

 

رژِم بعث عراق که از پشتیبانی کامل کشورهای غربی برخوردار بود، بدون هیچ گونه ترس و واهمه از برخورد سازمان بین المللی با این کشور هر روز دست به جنایت جدیدی می زد، بدون اینکه توسط سازمان های بین المللی محکوم شود.

 

اما جمهوری اسلامی ایران که بر اساس قوانین ناب اسلام ناب محمدی (ص) بنیان نهاده شده بود؛ بدون در نظر گرفتن جنایات رژیم حزب بعث عراق و تنها بر اساس قوانین اسلامی به مقابله با این رژیم آدم کش ادامه می داد. رزمندگان مخلص جبهه های حق علیه باطل، هیچ گاه به مردم بی پناه عراق( زنان، کودکان، پیره مردان و پیره زنان) و حتی باغات و مزارع مردم عراق حمله نکردند و صدمه ای به مردم غیر نظامی وارد نکردند. اما رژیم مستکبر عراق قصد داشت به هر نحو ممکن مردم انقلابی ایران اسلامی را به زانو در آورد.

 

بمباران و موشک باران شهرهای ایران اسلامی که به جنگ شهرها مشهور شد از سال 1362 آغاز شد و رژِم بعث عراق در مجموع طی پنج مرحله شهرهای ایران اسلامی را مورد حمله قرار داد. حزب بعث بعد از متحمل شدن شکست سنگین در هر عملیات، جنگ شهرها را آغاز می کرد. هدف عراق از این حملات از بین بردن روحیه مردم بود، ولی برخلاف انتظار، بعد از هر مرحله از این عملیات ها مردم با روحیه بیشتری عازم مناطق عملیاتی می شدند.

 

پیشمرگ روح الله اسامی 22 تن از هم وطنان سقزی که در روز 29 دیماه سال 1365 به شهادت رسیدند را منتشر می کند:

 

شهیدان خدیجه باغبانی، فاطمه جوهری، سید اسعد حسینی، بایزید خانی مازوجدار، محمد خلیقی، عزیز ربانی، مصطفی رحمان پور، هایده رشید زاده، بیان رضا پور، صالح رضا پور، عظیمه سپانیجانی، محمد کریم سپانیجانی، محمد شاکری، صادق صالحی، احمد صوفی نژاد، کبری فیضی پورکانی، قمری کریمیان، ابوبکر کس نزانی، ملا عبیدالله محمدی، علی مرادخانی، محمد امین مصطفی نژاد، ناهید یار احمدیان.