تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 دی 1395 / 13:06|کد خبر : 960

خبر » ارجحیت دفاع از انقلاب اسلامی بر حضور در کنار خانواده

ارجحیت دفاع از انقلاب اسلامی بر حضور در کنار خانواده

 

شهيد احمد خسروی براي دفاع از اسلام و انقلاب نوپاي اسلامي به عضويت سازمان پيشمرگان مسلمان كرد شاخه بانه درآمد و برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) سلاح به دست گرفت و به مصاف مزدوران استکبار جهانی رفت.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، پیشمرگ مسلمان کرد شهيد احمد خسروی در روز چهارم مهرماه سال 1308 در روستای خشکدره از توابع شهرستان بانه متولد شد و در فضای پاك زادگاهش و در ميان خانواده‌اي متدين رشد و نمو يافت. پدرش خسرو و مادرش مریم نام داشت.


احمد به دلیل نبود امکانات آموزشی در زادگاهش و هم چنین مشکلاتی که سد راهش بود، هیچ گاه نتوانست وارد مدرسه شود و به همین دلیل خیلی زود مشغول کار در محیط روستا شد.


در همان سنين نوجواني در صف اول نماز جماعت حضور پيدا مي‌كرد و مورد اعتماد نمازگذاران بود. ثمره زندگي‌ اش چهار فرزند دختر بود كه با تمام وجود به آن‌ها عشق مي‌ورزيد و هرگاه فرصتي پیش می آمد، دست همسر و فرزندانش را مي‌گرفت و به دوستان و اقوام سرکشی می کرد و صله ارحام را به جاي مي‌آورد.


بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور ناموجه گروهک های ضد انقلاب در کردستان، کاک احمد در حالی که بیش از پنجاه سال سن داشت، دست همسر و فرزندانش را گرفت و به همراه برادرش محمد به شهر بانه مهاجرت کرد.


کاک احمد براي دفاع از اسلام و انقلاب نوپاي اسلامي به عضويت سازمان پيشمرگان مسلمان كرد شاخه بانه درآمد و برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) سلاح به دست گرفت و به مصاف مزدوران استکبار جهانی رفت.


شهيد احمد خسروی پس از ماه‌ها ايثار و از خود گذشتگي در روز بیست و سوم خرداد ماه سال 1363 در روستای شوی از توابع شهرستان بانه و در مصاف با دشمان خلق كُرد كه ادعاي خدمت به مردم مظلوم کرد را داشتند، خلعت زيباي شهادت را به تن كرد و آسماني شد.