گزارش » یادمان دالانی نیازمند توجه ویژه مسئولین می باشد

یادمان دالانی (منطقه عملیاتی والفجر 10) علی رغم اینکه محور بسیاری از عملیات ها بوده، ولی از لحاظ زیرساخت بسیار ضعیف می باشد و نیازمند توجه ویژه مسئولین در ستاد مرکزی راهیان نور و همچنین مسئولین استانی می باشد.


به گزارش پیشمرگ روح الله، یادمان دالانی (منطقه عملیاتی والفجر 10) ارتفاعاتی است مرزی در 35 کیلومتری جنوب مریوان و 6 کیلومتری جنوب غربی روستای دزلی. نزدیک ترین شهر عراق به این ناحیه یعنی شهر خرمال در 10 کیلومتری این ارتفاعات واقع شده است. این ارتفاع در دی ماه سال 59، توسط نیروهای سپاه مریوان به فرماندهی حاج احمد متوسلیان آزاد شد. این نقطه مشرف به شهر های خرمال، حلبچه، سید صادق عراق و دریاچه دربندیخان بوده و یکی از محورهای عملیات والفجر 10 می باشد.

اداره یادمان دالانی بر عهده نیروی انتظامی می باشد. بخشی از جاده مواصلاتی به این یادمان به طول 5 کیلومتر آسفالته نیست و پیچ های تند این جاده خاکی دلیلی برای استقبال کم کاروان های راهیان نور از این یادمان می باشد؛ البته تعدادی از کاروان های اعزامی، با کرایه وسائل نقلیه شخصی به دیدن این یادمان می روند.

این منطقه از لحاظ زیرساخت تعریف چندانی ندارد. این یادمان با وجود اینکه مشهد شهدای جان بر کف بسیاری بوده است ولی از لحاظ امکانات اولیه ای همچون آب، سروریس بهداشتی و نمازخانه ضعف دارد و نیازمند توجه مسئولین در ستاد مرکزی راهیان نور و همچنین مسئولین استانی می باشد.

یادمان دالانی علی رغم آغاز اردوهای راهیان نور، آمادگی 100 درصد جهت پذیرایی از زائرین را ندارد.

این منطقه علی رغم اینکه محل انجام عملیات های متعددی از جمله عملیات ولافجر 10 بوده است، ولی تا امروز المانی در این محل نصب نشده است و یا شهید گمنامی در این مکان دفن نشده است.

توجه کاروان های راهیان نور به این منطقه و بازدید بیش از 27 هزار نفر در سال گذشته از این یادمان باید مسئولین را مجبور به تجهیز این یادمان برای پذیرایی از این کاروان های راهیان نور نماید.

سردار احمد حق طلب رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج نیز در بازدید از یادمان مذکور، بر لزوم توسعه و تجهیز این یادمان تأکید کرده بود.

نمازخانه یادمان دالانی که در تصویر بالا یک چادر سفید روی آن کشیده شده است