گزارش » مروری بر زندگینامه پیشمرگ مسلمان کرد مریوان شهید احمد رامین

مروری بر زندگینامه پیشمرگ مسلمان کرد مریوان شهید احمد رامین

 

شهید احمد رامین از اسطوره‎های به یاد ماندنی مقاومت پیشمرگان مسلمان کرد علیه دشمنان قسم خورده اسلام بود.


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، کدامین قلم را یارای توصیف توست تو ای اسطوره مقاومت ، ای نماد حریت و آزادگی و ای سرو قامت افراشته نبرد با دشمنان دین و قرآن . تو که درس عزت و کرامت را  از مکتب رسولت محمد(ص) آموختی و صلابت و پایداری را از سرور و سالارشهیدان به ارث بردی . شهید احمد رامین از اسطوره های به یاد ماندنی مقاومت پیشمرگان مسلمان کرد علیه دشمنان قسم خورده اسلام بود.

 

او در تاریخ یکم آبان سال 38 در روستای قامیشله از توابع شهرستان مریوان در دامان مادرش آمنه میان خانواده ای  مستضعف  و دامدار دیده  به  جهان  هستی  گشود . پس از اتمام دوره  کودکی پای در رکاب نور گذاشت و به دلیل مشکلات مالی و عدم توانایی پدر در تامین امرار معاش خانواده از تحصیل منصرف شد و به کارگری و کشاورزی پرداخت  و از همان دوران با رنج کار در روستا  آشنا شد . در سال 1363 طبق شریعت اسلام ازدواج کرد  و یک پسر به اسم رامین از وی به یادگار مانده است .

 

احمد از همان دوره نوجوانی ، به  دینداری ، سخاوت و شجاعت شهره بود و در بین مردم دیارش از احترام خاصی برخوردار بود . او در اطاعت از اوامر پیر و مرادش ، پیوسته آماده نبرد بود و در صحنه حضور داشت .

 

 پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ، مردانه در برابر باورهای انحرافی عناصر ضدانقلاب ایستاد و علی رغم تحمل سختی های فراوان ، تسلیم نشد و به مبارزه خود ادامه داد .

 

او که از فداییان واقعی انقلاب اسلامی بود ، از همان بدو ورود نیروهای اسلام به منطقه ، همکاری خود را با آنها آغاز کرد و در تاریخ دهم فروردین 65 به عنوان بسیجی کسوت سبز پاسداری را بر تن کرد و وارد صف پولادین پیشمرگان مسلمان کرد شد . او  با حضور مردانه خود در مصاف با ضد انقلاب ، خالق حماسه های به یاد ماندنی فراوانی شد .

 

سرانجام در تاریخ 26 آبان سال 65 شب پرگان و خفاش صفتان در روزی سخت و ظلمانی و در یک غربت بسیار غم انگیز در یک درگیری نا برابر بر اثر اصابت گلوله به سینه او را به شهادت رساندند و برگی دیگر بر صفحات قطور جنایات غیر انسانی خود افزودند .

 

احمد جان قسم به زخم های پیکرت و سوگند به غربت و تنهاییت ، تا آخرین نفس بر میثاقی که تو با امام بستی و بر آن پایدار ماندی و گرانبهاترین سرمایه ات را برای حفظ آن فدا کردی ، پایدار خواهیم ماند و راهت را ادامه خواهیم داد و تو را الگو برای خود و نسل های آینده قرار می دهیم ، تا آیینه صلابتت جلوه های ایثار و استقامت را برای همیشه تاریخ منعکس کند.