گزارش » بسیج دانشجویی از بزرگترین ظرفیت‌های انقلاب و نقطه امید دلسوزان و نظام است

به گزارش پیشمرگ روح الله، هفته بسیج یادآور رشادت ها, پایمردی ها و ایثارگری های بهترین فرزندان امام راحل و عظیم الشان ما است و انقلاب هشت سال دفاع مقدس یعنی تجلی عشق و ایثار و شهادت برای حفظ کیان نظام اسلامی در حریم ولایت و انقلاب.

 

 بسیج این شجره طیبه به تکیه گاهی مطمئن برای انقلاب تبدیل شده و هوشمندی, اقتدار و صلابت بسیجیان باعث شده تا ایران اسلامی در عرصه های علمی,فرهنگی, سیاسی, سازندگی و...همچون دوران دفاع مقدس بدرخشد.

 

 بسیج دانشجویی بنا بر فرمان و تدبیر حکیمانه و اندیشمندانه امام راحل عظیم الشان در 2 آذر سال 67 تشکیل شد و امام فرمودند که امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها همین بسیج دانشجویی و طلبه است.

 

 

حضرت امام خمینی در روز دوم آذرماه سال ۶۷ فرمان تشکیل بسیج دانشجویی را صادر کردند، دانشجویان بسیج پس از دریافت پیام تاریخی حضرت امام (ره) دوران پرفراز و نشیبی را طی کردند، اما امروز به بالندگی خود رسیده و رسالت خود در محور‌های «خودسازی و دین‌داری، خدمت‌رسانی، عدالت‌خواهی، تلاش برای ایجاد حکومت اسلامی و جلوگیری از نفوذ استکبار» را دنبال می‌کنند و برای رسیدن به این رسالت‌ها مأموریت‌ها و برنامه‌های مختلفی انجام داده‌اند.

 

 

به همین مناسبت دوشنبه(۴ آذر) مراسم بزرگداشت روز تشکیل بسیج دانشجویی به مناسبت هفته بسیج در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد که سردار سید صادق حسینی در سخنانی خطاب به جوانان و دانشجویان بسیجی اظهار کرد: جوانان بانشاط، پویا و با انگیزه دارای اهداف بلند و عالی با امید به افقی روشن قطعا آینده مملکت از آن شماست و مدیرانی لایق و شایسته در مکتب حسینی خواهید بود.

 

 

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان با بیان اینکه تشکیل بسیج دانشجویی دنیایی از علم و اعتقاد در راستای بهره‌گیری از قدرت و نشاط جوانان است، تصریح کرد: در طول ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، در دانشگاه‌های کشور بزرگمردان بسیجی کلاس درس را رها کرده و به مبارزه با دشمن متجاوز و گروه‌های ضد انقلاب پرداختند.

 


سردار حسینی با اشاره به اینکه دانشگاه مبدا تحولات است، افزود: ما باید به قله‌های بزرگ علمی دست‌ یابیم، همانطور که قبل از انقلاب حرفی برای گفتن نداشتیم اما امروزه در عرصه‌های مختلف از جمله صنعت، علم، دانش و کشاورزی یکی از کشورهای برتر دنیا هستیم.

 


وی عنوان کرد: آمریکا از هر کشوری که بخواهد باج‌گیری  و هر قدرتی را وادار به تسلیم می‌کند ولی امروز با سد محکم ملت ایران و رهبری دانا برخورد کرده و عاجزانه درخواست گفتگو و ملاقات دارد.

 

 

برگزاری ۳۰ یادواره شهدا در دانشگاه‌های کردستان درسالجاری

 

توحید رستمی نیز در این مراسم اظهار کرد: بسیج دانشجویی به عنوان یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی و همچنین نقطه امید دلسوزان امام، در راستای تحقق منویات امامین انقلاب تحقق پیدا کرده است.

 


وی افزود: بسیج دانشجویی پس از دریافت فرمان امام خمینی، دوران پر فراز و نشیبی را طی کرده و امروز به بالندگی رسیده است و رسیدن به این بالندگی بر اساس ماموریت‌ها و رسالت‌هایی بوده که برای بسیج تعریف شده است.

 


فرمانده بسیج دانشجویی استان کردستان با اشاره به برخی از ماموریت‌های بسیج دانشجویی، عنوان کرد: در راستای ماموریت بسیجی‌گری که همان جذب و سازماندهی و شبکه سازی است، از جمعیت ۴۲ هزار نفری دانشگاه‌ها، هفت هزار و ۱۵۶ نفر بسیجی هستند که ۱۷ درصد جامعه هدف را پوشش داده است.


وی تصریح کرد: در راستای توانمندسازی معرفتی و بصیرتی، دوره‌های مختلفی را برگزار می‌کنیم که از آن جمله طرح هدایت کشوری است و هدف از آن تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی و همچنین تقویت بنیه انقلابی و اندیشه‌ای دانشجویان است.

 


رستمی همچنین به برگزاری دوره خط امام استانی اشاره کرد و یادآور شد: ۸۰ نفر در دو مرحله در این دوره شرکت کردند.

 


وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۰۰ نشست و همایش بصیرتی و شجره طیبه صالحین نیز در طول سال برگزار شده است، ادامه داد: در راستای ماموریت نقش آفرینی، یکی از برنامه‌ها اردوی جهادی بود که با هدف خدمت به مردم محروم و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب و دلگرم کردن مردم محروم و مطالبه‌گری از مسئولان انجام می‌شود.

 


فرمانده بسیج دانشجویی استان کردستان اعلام کرد: بسیج دانشجویی استان کردستان ۴۹ گروه جهادی دارد که ۳۲۰ نفر در این گروه‌ها فعال هستند.
وی یکی دیگر از عرصه‌های نقش آفرینی بسیج دانشجویی که با هدف گفتمان سازی و جریان سازی و مطالبه گری انجام می‌شود را اردوی راهیان نور دانست و خاطرنشان کرد: اردوهای راهیان نور نوعی جریان سازی فرهنگی است که امسال بالغ بر چهار هزار نفر در این اردوها شرکت داشته‌اند.

 


رستمی به برگزاری اجلاسیه و یادواره شهدا به عنوان یکی دیگر از برنامه‌‍‌های بسیج اشاره کرد و گفت: اجلاسیه شهدای دانشجو امسال برگزار شد که مقدمه آن برگزاری ۳۰ یادواره شهدا در دانشگاه‌های مختلف بود.

 

 

دفاع همه جانبه از کیان مقدس اسلام شایسته ترین رسالت بسیجیان است

روشن خوشنوازی نیز در سخنانی در بزرگداشت روز قشر بسیج دانشجویی ، با اشاره به سالروز فرمان تاریخی امام راحل(ره) مبنی بر  تشکیل بسیج دانشجویی، اظهار کرد: امروز ۴۰ سال از این اقدام تاریخی می‌گذرد و در فرهنگ ایرانی اسلامی عدد چهل معیاری برای سنجش کمال و رشد است.

 


وی با مروری بر اقدامات و کارنامه پررنگ بسیج بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، خاطرنشان کرد: نقش بسیجیان در عرصه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس انکارناپذیر است، با حضور آنان بود که جریان جنگ تغییر کرد و ایران وارد عرصه سازندگی شد.

 


معاون فرهنگی دانشگاه کردستان گفت: بسیج در عرصه‌های محرومیت زدایی وارد شد و تفکری ایجاد کرد که با سرمایه اندک و با همکاری مردم بتوان اشتغال پایدار ایجاد کرد.

 


خوشنوازی گفت: دفاع همه جانبه از کیان مقدس اسلام شایسته ترین رسالت بسیجیان است که هیچگاه کهنه و منسوخ نخواهد شد و اگر قصد رسیدن به جامعه آرمانی و تمدن اسلامی را داریم باید از مسیر بسیجی بگذریم.

 

 

آری امروز بسیج دانشجویی یکی از بزرگترین ظرفیت‌های انقلاب اسلامی و نقطه امید بسیاری از دلسوزان و نظام است و  طلاب علوم دینی و دانشجویان بسیجی باید با تمام توان خود در مرکز نشان از انقلاب اسلامی دفاع کنند.

 

 

انتهای پیام/