یادمان ها » باغ موزه دفاع مقدس استان کردستان

به گزارش پیشمرگ روح الله، متأسفانه در استان کردستان نسبت به شعاع فعالیت و درگیری این استان در دوران دفاع مقدس، طراحی و مهندسی مناسبی در بحث باغ موزه دفاع مقدس صورت نگرفته است. محدودیت های باغ موزه دفاع مقدس استان از چند جنبه قابل بررسی می باشد که اولین آن سر راست نبودن آدرس و امکان دسترسی بازدید کننده گان به این مکان می باشد. یکی دیگر از مشکلات باغ موزه محدودیت مکانی این باغ موزه می باشد که با توجه به این که از عنوان باغ موزه پیداست، باید در یک فضای باز و وسیع طراحی می شد، که از این نظر محدودیت وجود دارد.

مشکلات باغ موزه دفاع مقدس استان در قرارگاه فرهنگی دفاع مقدس، مطرح شده است و تصمیم بر این است که یک قطعه زمین در اختیار این مرکز قرار داده شود و باغ موزه به مکان جدید منتقل شود.

تمام یادمان ها و مکان هایی که در موضوع دفاع مقدس آرایش داده شده اند، در تمام طول سال و به صورت رایگان برای بازدید عموم آزاد می باشند و مردم بدون کوچکترین مشکلی می توانند از مکان های یادمانی و باغ موزه های استان بازدید نمایند و سؤالات و ابهامات خود را از راویان مستقر در این مکان ها جویا شوند.

بر اساس این گزارش باغ موزه دفاع مقدس سنندج مزین و معطر به وجود شهیدان عدنان مردوخی و محمدرشید احمدی می باشد که در درگیری های سنندج و در دفاع از محل باشگاه افسران سابق که مقر سپاه پاسداران بوده است، در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه سال 1359 به شهادت رسیده اند و هم چنین پنج شهید گمنام که در سال های بعد از جنگ تحمیلی از مناطق عملیاتی تفحص شده اند، در این مکان به خاک سپرده شده اند.